Adoleshentėt

Nuk jeni tė mirėpritur nėse nuk jeni apo nuk ndjeheni njė adoleshent nė shpirt!
 
PortaliForumPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi
identifikimi
Identifikimi:
Fjalėkalimi:
Mė Identifiko Automatikisht: 
:: Harrova fjalkalimin
Tema Fundit
» imazhe interesante
Tue Apr 12, 2016 12:16 am nga don corleone

» Antari Siper
Mon Jun 22, 2015 4:50 pm nga Big_Boss

» A ka njerez ?
Sun May 12, 2013 2:24 pm nga Amadeus

» pallati 176 versioni +18 (dirty) :-)
Sat Mar 30, 2013 3:23 am nga Amadeus

» Sygjerimet tuaja
Sat Mar 30, 2013 3:17 am nga Amadeus

» AME PRANONI EDHE MUE NE MESIN E KSAJ SHOQERIJE
Sat Mar 30, 2013 3:14 am nga Amadeus

» Prezantohuni
Sat Mar 30, 2013 2:59 am nga Amadeus

» Pershendesni antaret qe keni perzemer
Thu Oct 25, 2012 12:48 am nga ani

» Besoni ne Zot ?!
Mon Jun 11, 2012 1:56 pm nga Big_Boss

Facebook Page
Photobucket
Me pas sygjeroja dhe miqve;)
Sondazh
cfare preferoni te pini me shpesh?
cigare
17%
 17% [ 6 ]
birre
29%
 29% [ 10 ]
pije te ftohta (sheno cfare)
31%
 31% [ 11 ]
pije te nxehta (sheno cfare)
23%
 23% [ 8 ]
Totali i votave : 35
Kėrko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Top posters
Lacuna_Coil
 
hot_spicy
 
Darkangel
 
angel boy
 
vdekja_eshte_mundesia
 
Child In Time
 
Blue Paradise
 
Child Of Darkness
 
rapper_girl
 
Mars
 
Keywords
March 2018
MonTueWedThuFriSatSun
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
CalendarCalendar
Stafi
Administratore: Child Of Darkness, Lacuna_Coil
Moderatore: Child In Time

S.O.F 2008-2009
©

Share | 
 

 Pendimi...

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Glamours' Master
Adoleshent progresiv
Adoleshent progresiv
avatar

Male
Numri i postimeve : 410
Mosha : 32
Vendndodhja : Ne zemren e dikujt!
Piket : 210
Data e regjistrimit : 06/02/2009

MesazhTitulli: Pendimi...   Sun Mar 29, 2009 2:58 pm

Si mendoni per kete?A eshte mire te pendohesh?
A do te thot se kur ti e ben kete,je i dobet ne karakter?
A te ndihmon pendimi per mbaruar nje pune te lene pergjysem?
A eshte pendimi nje veprim hyjnor?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
hot_spicy
Adoleshent energjik
Adoleshent energjik
avatar

Female
Numri i postimeve : 15511
Mosha : 25
Vendndodhja : ♥♥14 dhjetor 2008 ♥♥
Hobi : Te kujtoj kohet e shkuara...
Koha e lire : ♥♥Flas ne cel me amoren ♥♥
Piket : 10435
Data e regjistrimit : 12/11/2008

MesazhTitulli: Re: Pendimi...   Sun Mar 29, 2009 3:05 pm

pendimi eshte rikthimi i ndergjgjes mbrapsh per nje veprim qe e ke kryer pa u menduar mire ne nxehje e siper ose edhe sepse rrethanat ne ato momente te kane detyruar te sillesh ashtu.un mendoj se nuk tregon aspak karakter te dobet.te pendohesh do te thote te kthesh prapa ate qe ke bere thjesht padashje ose te kerkosh te rikthesh nje te kaluar qe e ke prishur vete,ose te kuptosh se e ke gabim edhe pse me pak vonese...por rendesi ka qe ti me ne fund e kupton dhe reflekton mbi ate qe ke bere.te ndihmon per nje pune te lene pergjysem???hmmmm them qe te ndihmon ndoshta te rifillosh...ne disa raste pooo eshte hyjnor sepse te ben te rifitosh dicka qe e do dhe e ke humbur kot... :D
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Glamours' Master
Adoleshent progresiv
Adoleshent progresiv
avatar

Male
Numri i postimeve : 410
Mosha : 32
Vendndodhja : Ne zemren e dikujt!
Piket : 210
Data e regjistrimit : 06/02/2009

MesazhTitulli: Re: Pendimi...   Sun Mar 29, 2009 3:09 pm

Ashtu mendoj dhe une!
Mendoj qe ndoshta nje rifillim,te berit e te kunderstes te asaj qe ke bere
Psh te lesh duhanin eshte pendim...Ama besoj njerezit qe pendohen jan te vullnetshem e te guximshem,te perulur e te vlersuar....
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Lacuna_Coil
Administratore
Administratore
avatar

Female
Numri i postimeve : 18764
Mosha : 26
Vendndodhja : Finlanden se nderroj me asgje ne bot...:(:(
Hobi : cte dali perpara,mjfaton tme pelqej.....
Koha e lire : e lire le te mbetet....dhe me te,te bashkohet dhe my kitare :P
Piket : 5690
Data e regjistrimit : 29/06/2008

MesazhTitulli: Re: Pendimi...   Sun Mar 29, 2009 4:46 pm

JAM DAKORT ME KTO PARAFOLSIT,POR KUR VJEN PUNA QE NJERIU PENDOHET DISA HER PER TE NJEJTIN VEPRIM,PENDOHET PER NJE FJAL TE PAPLEQYESHME QE KA THEN,PENDOHET PER NJE VENDIM QE KA BER,DHE ME VON E RIBEN KTE,ATHER KTU PO QE KA NJERI ME KARAKTER TE DOBET PER TE MOS THEN PA KARAKTER FARE.
PENDIMI ESHT HYJNOR VETEM NJE HER,ME VON KTHEHET NE MASHTRIM. NJE NJERI QE TREGON ANEN E TIJ ''TE MIRE'' DUKE U PENDUAR DISA HER,NUK ESHT GJE TJETER VECSE DIKUSH QE E KA BER RRUG TE TALLET ME NAIVITETIN E NJERZVE QE E RRETHOJN.

_________________
You say Soulja Boy-I say Slipknot
You say Miley Cyrus-I say Adam Gontier
You say T-Pain-I say Apocalypitica
You say Pink-I say Black
You say Hip Hop-i say shut the fuck up
You say Pop-I scream Heavy Metal!!!!!
DON'T LET THE SPIRIT OF ROCK DIE!!! \m/\m/
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Child In Time
Moderatore
Moderatore
avatar

Female
Numri i postimeve : 9831
Mosha : 27
Vendndodhja : At the Hill of Madness
Koha e lire : sex drugs & rock n roll
Piket : 5367
Data e regjistrimit : 19/07/2008

MesazhTitulli: Re: Pendimi...   Sun Mar 29, 2009 6:43 pm

e di si keni fol, sikur pendimi esht i gje e mire qe duhet ta bejm tgjith per ti ber gjerat me mir
un mendoj qe sja vlen te pendohesh, esht thjesht humbje kohe dhe i bie qe te torturosh veten me kujtime qe sdo dhe sduhet ti sjellesh ndermend
un e di dhe jam shum e ndergjegjshme qe kam be shum gjera gabim dhe qe sduhet ti kisha ber, por sjam penduar asnjeher per zgjedhjet e mija, sado keq te ken perfunduar, dhe skam per tu penduar ndonjeher dhe sdo doja qe koha te kthehej mbrapa se edhe po te ndodhte skisha per te ndryshuar gje Smile

_________________
freedom is my orgasm

March for peace & freedom now! Be addicted to life

What If Drugs Could Set You At The Table With God ?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
*...BE YOURSELF...*
Adoleshent energjik
Adoleshent energjik
avatar

Female
Numri i postimeve : 2335
Mosha : 27
Vendndodhja : nga pak brenda te gjitheve
Koha e lire : miq, libra, foto, pishina, internet, gjume, shetitja, tv ...
Piket : 1262
Data e regjistrimit : 13/12/2008

MesazhTitulli: Re: Pendimi...   Sun Mar 29, 2009 10:05 pm

Child In Time shkruajti:
e di si keni fol, sikur pendimi esht i gje e mire qe duhet ta bejm tgjith per ti ber gjerat me mir
un mendoj qe sja vlen te pendohesh, esht thjesht humbje kohe dhe i bie qe te torturosh veten me kujtime qe sdo dhe sduhet ti sjellesh ndermend
un e di dhe jam shum e ndergjegjshme qe kam be shum gjera gabim dhe qe sduhet ti kisha ber, por sjam penduar asnjeher per zgjedhjet e mija, sado keq te ken perfunduar, dhe skam per tu penduar ndonjeher dhe sdo doja qe koha te kthehej mbrapa se edhe po te ndodhte skisha per te ndryshuar gje Smile
uaaa hera e pare qe jam dakort ne cdo pjee me ty

une nuk perndohem kurr No No
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Glamours' Master
Adoleshent progresiv
Adoleshent progresiv
avatar

Male
Numri i postimeve : 410
Mosha : 32
Vendndodhja : Ne zemren e dikujt!
Piket : 210
Data e regjistrimit : 06/02/2009

MesazhTitulli: Re: Pendimi...   Tue Mar 31, 2009 5:15 pm

Child In Time shkruajti:
e di si keni fol, sikur pendimi esht i gje e mire qe duhet ta bejm tgjith per ti ber gjerat me mir
un mendoj qe sja vlen te pendohesh, esht thjesht humbje kohe dhe i bie qe te torturosh veten me kujtime qe sdo dhe sduhet ti sjellesh ndermend
un e di dhe jam shum e ndergjegjshme qe kam be shum gjera gabim dhe qe sduhet ti kisha ber, por sjam penduar asnjeher per zgjedhjet e mija, sado keq te ken perfunduar, dhe skam per tu penduar ndonjeher dhe sdo doja qe koha te kthehej mbrapa se edhe po te ndodhte skisha per te ndryshuar gje Smile
Aaaaa avash Arl ca po mthoni tashi?Ti je nje tip qe nuk kerkon kurr falje?
sipas teje te kerkosh falje nuk eshte pendim ee?
Eccc aty se e ke myt fare!
Booo Po kur thuhet qe ben shpesh her te njejtin gabim edhe pendohesh drreqi ta haje mendje eshte ajo nje kokerr gruri!
Te jesh kok krisur e mos kerkosh,te rifillosh nje gje nga e para per ca qenka mekat ee?
Ec me thoni pastaj qe besoni ne zot!Pfff e urrej nje njeri qe beson ne zot e nuk pendohet...Te pakten ne kete pik jam ok me veten,nuk besoj ne zot e keshtu them te q.... sedren para asaj qe do te besh,beje se ca nodh mrapa pastaj eshte gje tjeter...Per mua njerezit qe pendohen shpesh here do te thot qe se kan kuptuar heren e pare qe kan be gabim...
Por kjo sdo te thot qe nje dit sdo e kuptojne:D
Suksese e me mend ne koke!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Child In Time
Moderatore
Moderatore
avatar

Female
Numri i postimeve : 9831
Mosha : 27
Vendndodhja : At the Hill of Madness
Koha e lire : sex drugs & rock n roll
Piket : 5367
Data e regjistrimit : 19/07/2008

MesazhTitulli: Re: Pendimi...   Tue Mar 31, 2009 6:34 pm

haha kur m`kujtove zotin..zotin (ai nuk ekziston iher) e urrej!!!
te pendohem se bera dicka gabim? e kam then qe jam super e ndergjegjshme qe bej gabime, sigurisht qe kerkoj falje por jo se pendohem si i kam ber gjerat, asiher, u be keq, vari kariin ka gjera tjera, me fillu me e vra trunin kaq shum..do kisha vrare veten ndoshta Laughing

_________________
freedom is my orgasm

March for peace & freedom now! Be addicted to life

What If Drugs Could Set You At The Table With God ?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
*...BE YOURSELF...*
Adoleshent energjik
Adoleshent energjik
avatar

Female
Numri i postimeve : 2335
Mosha : 27
Vendndodhja : nga pak brenda te gjitheve
Koha e lire : miq, libra, foto, pishina, internet, gjume, shetitja, tv ...
Piket : 1262
Data e regjistrimit : 13/12/2008

MesazhTitulli: Re: Pendimi...   Tue Mar 31, 2009 11:26 pm

po as une se di qe te kerkosh falje dmth te pendohesh....fundja them me fal,kur veprimet e mia veprojne keq mbi dike..veprime qe doja ti beja....nuk pendohem No No
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Glamours' Master
Adoleshent progresiv
Adoleshent progresiv
avatar

Male
Numri i postimeve : 410
Mosha : 32
Vendndodhja : Ne zemren e dikujt!
Piket : 210
Data e regjistrimit : 06/02/2009

MesazhTitulli: Re: Pendimi...   Wed Apr 01, 2009 1:05 am

Epo atehere u dashka hap nje teme mbi konceptin "te kerkosh falje cdomethen per ju"!
Ej njerez jeni ne vete?Mendoja se ky forum ngjall nje shpirt karakteri e fisnikerie!Apo pastertie me veten...Por po me zhgenjeni...
Se disa nuk kerkojne falje shpesh?Sepse nuk duan te pendohen...
Por ato qe kerkojne kan nje ndergjegje qe kan bere gabim e pranojne ate per te mesuar...
Nuk eshte e thene te kerkosh falje vetem se ke lenduar dike...
gjithsesi kjo eshte teme tjeter siduket!
u dashka nis nga zero ktu....
Shyqyr zotit qe kur kam kerku falje kam qen i ndergjegjsehm edhe nuk kam perseritur me gabime...E nese kam bere prap.....Qellimi justifikon mjetin!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
vdekja_eshte_mundesia
Adoleshent energjik
Adoleshent energjik
avatar

Male
Numri i postimeve : 10215
Mosha : 29
Vendndodhja : gjithkund ku esht melu
Hobi : tmos i rri kurr larg melut
Koha e lire : flas ne tel me melun
Piket : 6542
Data e regjistrimit : 17/07/2008

MesazhTitulli: Re: Pendimi...   Wed Apr 01, 2009 10:52 am

nese pendohesh sot, per gabimin e djeshem je ma i mire se sa dje e nese nuk pendohesh ben gabim te dyfisht! Mesimi nga gabimi eshte vyrtyt i larte i njeriut! Vetem i vdekuri nuk gabon!

kryesore te mos pendohet njeriu: pse u lind
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Lacuna_Coil
Administratore
Administratore
avatar

Female
Numri i postimeve : 18764
Mosha : 26
Vendndodhja : Finlanden se nderroj me asgje ne bot...:(:(
Hobi : cte dali perpara,mjfaton tme pelqej.....
Koha e lire : e lire le te mbetet....dhe me te,te bashkohet dhe my kitare :P
Piket : 5690
Data e regjistrimit : 29/06/2008

MesazhTitulli: Re: Pendimi...   Wed Apr 01, 2009 3:50 pm

po kerkove falje me sinqeritet,me gjith zemer,je penduar dhe kjo esht njerzore

_________________
You say Soulja Boy-I say Slipknot
You say Miley Cyrus-I say Adam Gontier
You say T-Pain-I say Apocalypitica
You say Pink-I say Black
You say Hip Hop-i say shut the fuck up
You say Pop-I scream Heavy Metal!!!!!
DON'T LET THE SPIRIT OF ROCK DIE!!! \m/\m/
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Child In Time
Moderatore
Moderatore
avatar

Female
Numri i postimeve : 9831
Mosha : 27
Vendndodhja : At the Hill of Madness
Koha e lire : sex drugs & rock n roll
Piket : 5367
Data e regjistrimit : 19/07/2008

MesazhTitulli: Re: Pendimi...   Wed Apr 01, 2009 9:52 pm

Glamours' Master shkruajti:
Epo atehere u dashka hap nje teme mbi konceptin "te kerkosh falje cdomethen per ju"!
Ej njerez jeni ne vete?Mendoja se ky forum ngjall nje shpirt karakteri e fisnikerie!Apo pastertie me veten...Por po me zhgenjeni...
Se disa nuk kerkojne falje shpesh?Sepse nuk duan te pendohen...
Por ato qe kerkojne kan nje ndergjegje qe kan bere gabim e pranojne ate per te mesuar...
Nuk eshte e thene te kerkosh falje vetem se ke lenduar dike...
gjithsesi kjo eshte teme tjeter siduket!
u dashka nis nga zero ktu....
Shyqyr zotit qe kur kam kerku falje kam qen i ndergjegjsehm edhe nuk kam perseritur me gabime...E nese kam bere prap.....Qellimi justifikon mjetin!

kte mbaje per vete saje, cfare do lloj gjeje qe ke dash me then, un skam per ta pranu!

kyy esht koncepti im dhe skan per ta ndryshu as llafet a tuja as llafet e asnjeriu n`bot
kshu ndihem shum ne rregull me veten dhe skam per te ndryshu per as1 arsye.

_________________
freedom is my orgasm

March for peace & freedom now! Be addicted to life

What If Drugs Could Set You At The Table With God ?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Glamours' Master
Adoleshent progresiv
Adoleshent progresiv
avatar

Male
Numri i postimeve : 410
Mosha : 32
Vendndodhja : Ne zemren e dikujt!
Piket : 210
Data e regjistrimit : 06/02/2009

MesazhTitulli: Re: Pendimi...   Mon May 11, 2009 6:18 pm

vdekja_eshte_mundesia shkruajti:
nese pendohesh sot, per gabimin e djeshem je ma i mire se sa dje e nese nuk pendohesh ben gabim te dyfisht! Mesimi nga gabimi eshte vyrtyt i larte i njeriut! Vetem i vdekuri nuk gabon!

kryesore te mos pendohet njeriu: pse u lind
Smile Me ke pelqy!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
*...BE YOURSELF...*
Adoleshent energjik
Adoleshent energjik
avatar

Female
Numri i postimeve : 2335
Mosha : 27
Vendndodhja : nga pak brenda te gjitheve
Koha e lire : miq, libra, foto, pishina, internet, gjume, shetitja, tv ...
Piket : 1262
Data e regjistrimit : 13/12/2008

MesazhTitulli: Re: Pendimi...   Mon May 11, 2009 11:02 pm

Glamours' Master shkruajti:
Epo atehere u dashka hap nje teme mbi konceptin "te kerkosh falje cdomethen per ju"!
Ej njerez jeni ne vete?Mendoja se ky forum ngjall nje shpirt karakteri e fisnikerie!Apo pastertie me veten...Por po me zhgenjeni...
Se disa nuk kerkojne falje shpesh?Sepse nuk duan te pendohen...
Por ato qe kerkojne kan nje ndergjegje qe kan bere gabim e pranojne ate per te mesuar...
Nuk eshte e thene te kerkosh falje vetem se ke lenduar dike...
gjithsesi kjo eshte teme tjeter siduket!
u dashka nis nga zero ktu....
Shyqyr zotit qe kur kam kerku falje kam qen i ndergjegjsehm edhe nuk kam perseritur me gabime...E nese kam bere prap.....Qellimi justifikon mjetin!
te gjithe ecim para ..po une mendoje perpara se te veproj .skam pse te rri edhe te pendohem..ate qe bej e kam mendu me pare...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Lacuna_Coil
Administratore
Administratore
avatar

Female
Numri i postimeve : 18764
Mosha : 26
Vendndodhja : Finlanden se nderroj me asgje ne bot...:(:(
Hobi : cte dali perpara,mjfaton tme pelqej.....
Koha e lire : e lire le te mbetet....dhe me te,te bashkohet dhe my kitare :P
Piket : 5690
Data e regjistrimit : 29/06/2008

MesazhTitulli: Re: Pendimi...   Tue May 12, 2009 4:26 pm

pendohem vetem kur behen njerzit teper te bezdisshem dhe them cpata qe i dhash mhb.

por npergjithsi jo,se vras shum mendjen,ajo qe ndodhi ndodhi,po ndodhi prap,do ket ndonje arsye

_________________
You say Soulja Boy-I say Slipknot
You say Miley Cyrus-I say Adam Gontier
You say T-Pain-I say Apocalypitica
You say Pink-I say Black
You say Hip Hop-i say shut the fuck up
You say Pop-I scream Heavy Metal!!!!!
DON'T LET THE SPIRIT OF ROCK DIE!!! \m/\m/
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
vdekja_eshte_mundesia
Adoleshent energjik
Adoleshent energjik
avatar

Male
Numri i postimeve : 10215
Mosha : 29
Vendndodhja : gjithkund ku esht melu
Hobi : tmos i rri kurr larg melut
Koha e lire : flas ne tel me melun
Piket : 6542
Data e regjistrimit : 17/07/2008

MesazhTitulli: Re: Pendimi...   Sat Jun 13, 2009 12:16 pm

kur faktet vertetojn te kunderten,esht e kot te pendohesh.e bej vetem nqs ka kundra shembuj,ose argumenta bindese
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
hot_spicy
Adoleshent energjik
Adoleshent energjik
avatar

Female
Numri i postimeve : 15511
Mosha : 25
Vendndodhja : ♥♥14 dhjetor 2008 ♥♥
Hobi : Te kujtoj kohet e shkuara...
Koha e lire : ♥♥Flas ne cel me amoren ♥♥
Piket : 10435
Data e regjistrimit : 12/11/2008

MesazhTitulli: Re: Pendimi...   Sat Jun 13, 2009 12:16 pm

eshte i vlefshem nqs behet brenda nje afati kohor te konsiderueshem Wink
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
vdekja_eshte_mundesia
Adoleshent energjik
Adoleshent energjik
avatar

Male
Numri i postimeve : 10215
Mosha : 29
Vendndodhja : gjithkund ku esht melu
Hobi : tmos i rri kurr larg melut
Koha e lire : flas ne tel me melun
Piket : 6542
Data e regjistrimit : 17/07/2008

MesazhTitulli: Re: Pendimi...   Sat Jun 13, 2009 12:17 pm

ne nje mendje me ty jam
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
hot_spicy
Adoleshent energjik
Adoleshent energjik
avatar

Female
Numri i postimeve : 15511
Mosha : 25
Vendndodhja : ♥♥14 dhjetor 2008 ♥♥
Hobi : Te kujtoj kohet e shkuara...
Koha e lire : ♥♥Flas ne cel me amoren ♥♥
Piket : 10435
Data e regjistrimit : 12/11/2008

MesazhTitulli: Re: Pendimi...   Fri Jun 19, 2009 2:05 pm

eshte i vlefshem kur behet ne kohe
eshte gjeja me e natyrshme qe mund te ndodhe,madje dhe me logjikshmja.fundja fare jemi njerez gabojme dhe e vetmja gje qe mund te bejme eshte te pendohemi dhe te kerkojme falje.kjo sjell fundin e merzitjes dhe ristartin e lumturise
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Pendimi...   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Pendimi...
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Adoleshentėt :: Debatet e adoleshenteve :: Zone e lire-
Kėrce tek: