Adoleshentėt

Nuk jeni tė mirėpritur nėse nuk jeni apo nuk ndjeheni njė adoleshent nė shpirt!
 
PortaliForumPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi
identifikimi
Identifikimi:
Fjalėkalimi:
Mė Identifiko Automatikisht: 
:: Harrova fjalkalimin
Tema Fundit
» imazhe interesante
Tue Apr 12, 2016 12:16 am nga don corleone

» Antari Siper
Mon Jun 22, 2015 4:50 pm nga Big_Boss

» A ka njerez ?
Sun May 12, 2013 2:24 pm nga Amadeus

» pallati 176 versioni +18 (dirty) :-)
Sat Mar 30, 2013 3:23 am nga Amadeus

» Sygjerimet tuaja
Sat Mar 30, 2013 3:17 am nga Amadeus

» AME PRANONI EDHE MUE NE MESIN E KSAJ SHOQERIJE
Sat Mar 30, 2013 3:14 am nga Amadeus

» Prezantohuni
Sat Mar 30, 2013 2:59 am nga Amadeus

» Pershendesni antaret qe keni perzemer
Thu Oct 25, 2012 12:48 am nga ani

» Besoni ne Zot ?!
Mon Jun 11, 2012 1:56 pm nga Big_Boss

Facebook Page
Photobucket
Me pas sygjeroja dhe miqve;)
Sondazh
cfare preferoni te pini me shpesh?
cigare
17%
 17% [ 6 ]
birre
29%
 29% [ 10 ]
pije te ftohta (sheno cfare)
31%
 31% [ 11 ]
pije te nxehta (sheno cfare)
23%
 23% [ 8 ]
Totali i votave : 35
Kėrko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Top posters
Lacuna_Coil
 
hot_spicy
 
Darkangel
 
angel boy
 
vdekja_eshte_mundesia
 
Child In Time
 
Blue Paradise
 
Child Of Darkness
 
rapper_girl
 
Mars
 
Keywords
March 2018
MonTueWedThuFriSatSun
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
CalendarCalendar
Stafi
Administratore: Child Of Darkness, Lacuna_Coil
Moderatore: Child In Time

S.O.F 2008-2009
©

Share | 
 

 llogari qe nuk dalin :D

Shko poshtė 
AutoriMesazh
vdekja_eshte_mundesia
Adoleshent energjik
Adoleshent energjik
avatar

Male
Numri i postimeve : 10215
Mosha : 29
Vendndodhja : gjithkund ku esht melu
Hobi : tmos i rri kurr larg melut
Koha e lire : flas ne tel me melun
Piket : 6542
Data e regjistrimit : 17/07/2008

MesazhTitulli: llogari qe nuk dalin :D   Thu Apr 02, 2009 4:23 pm

100 leket qe mungojne

3 shoke ulen ne nje restorant per te ngrene nje darke...Mbasi mbarojne se ngreni, therrasin kamarjerin dhe i kerkojne llogarine, i cili i sjelle faturen. Shoket shohin faturen ku ishte shkruar 3000 lek dhe paguajne duke nxjerre nga xhepi secili nga 1000 lek. Para se te largoheshin bejne nje tentative te fundit per te perfituar dicka, dhe i thone kamarjerit te fliste me pronarin qe ti bente pak skonto meqe llogaria ishte e larte...

Pronari bie dakort per ti kthyer 500 lek te treve...Kamarjeri shkon ne kase dhe terheq 5 flete nga 100 lek, djemte marrin te gjithe nga 100 dhe 200 te tjera ja lene bakshish kamarjerit.

Ne baze te llogarive secili harxhoi nga 900 lek, apo jo??? Por fatkeqsisht llogaria nuk del sepse mungojne 100 lek....

900 X 3 = 2700 + 200(bakshishi kamarjerit) = 2900 lek

Po 100 lek ku vajten???

kam 3 dit qe spo e gjej dot zgjidhjen :D ju e beni dot :D
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Nightmare
Adoleshent energjik
Adoleshent energjik
avatar

Female
Numri i postimeve : 2286
Mosha : 23
Vendndodhja : In your dream
Hobi : To be your nightmare
Koha e lire : net
Piket : 887
Data e regjistrimit : 27/02/2009

MesazhTitulli: Re: llogari qe nuk dalin :D   Thu Apr 02, 2009 5:27 pm

Problemi qendron tek ndarja e 500 lekve .nuk eshte ndare ne menyre te barabarte. 200 i esht dhen gabim. Nqs do ta ndashim 500 ne menyre te barabart te 3 djemve athere
500 / 3 = 166.66667
Duke ditur se secil mer nga 100 lek pjesa e mbetur do i jepet kamarjerit

Qe i bie 66.66667 * 3 =200.00001 bakshishi i dhe kamarjerit

2500 e gjith llogarija
+ 300 qe iu kthy te gjith djemve
+ 200 e kamarjerit
= 3000 lek gjithsej.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
hot_spicy
Adoleshent energjik
Adoleshent energjik
avatar

Female
Numri i postimeve : 15511
Mosha : 25
Vendndodhja : ♥♥14 dhjetor 2008 ♥♥
Hobi : Te kujtoj kohet e shkuara...
Koha e lire : ♥♥Flas ne cel me amoren ♥♥
Piket : 10435
Data e regjistrimit : 12/11/2008

MesazhTitulli: Re: llogari qe nuk dalin :D   Thu Apr 02, 2009 5:58 pm

ehh cesht ba ky vdekja eshte mundesia..per matematike Razz ...kot ske vazhdu mat-fizike ti lali.... Puthje sja kam idene ksaj ose me sakte nuk po e vras shum menjen mgjth perDerisa nuk del mund te them, vetem kaq....SI KTO PROBLEMET KA ME THASE DHE QUHEN PARADOKSE...JANE TE PAZGJIDHSHME nqef
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
vdekja_eshte_mundesia
Adoleshent energjik
Adoleshent energjik
avatar

Male
Numri i postimeve : 10215
Mosha : 29
Vendndodhja : gjithkund ku esht melu
Hobi : tmos i rri kurr larg melut
Koha e lire : flas ne tel me melun
Piket : 6542
Data e regjistrimit : 17/07/2008

MesazhTitulli: Re: llogari qe nuk dalin :D   Thu Apr 02, 2009 5:59 pm

popuna e pleshtit mbrem :D
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
hot_spicy
Adoleshent energjik
Adoleshent energjik
avatar

Female
Numri i postimeve : 15511
Mosha : 25
Vendndodhja : ♥♥14 dhjetor 2008 ♥♥
Hobi : Te kujtoj kohet e shkuara...
Koha e lire : ♥♥Flas ne cel me amoren ♥♥
Piket : 10435
Data e regjistrimit : 12/11/2008

MesazhTitulli: Re: llogari qe nuk dalin :D   Thu Apr 02, 2009 6:06 pm

PRIT TA KUJTOJ PAK DHE PO E SHKR TE BARSALETAT :D
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: llogari qe nuk dalin :D   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
llogari qe nuk dalin :D
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Adoleshentėt :: Debatet e adoleshenteve :: Zone e lire-
Kėrce tek: