Adoleshentėt

Nuk jeni tė mirėpritur nėse nuk jeni apo nuk ndjeheni njė adoleshent nė shpirt!
 
PortaliForumPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi
identifikimi
Identifikimi:
Fjalėkalimi:
Mė Identifiko Automatikisht: 
:: Harrova fjalkalimin
Tema Fundit
» imazhe interesante
Tue Apr 12, 2016 12:16 am nga don corleone

» Antari Siper
Mon Jun 22, 2015 4:50 pm nga Big_Boss

» A ka njerez ?
Sun May 12, 2013 2:24 pm nga Amadeus

» pallati 176 versioni +18 (dirty) :-)
Sat Mar 30, 2013 3:23 am nga Amadeus

» Sygjerimet tuaja
Sat Mar 30, 2013 3:17 am nga Amadeus

» AME PRANONI EDHE MUE NE MESIN E KSAJ SHOQERIJE
Sat Mar 30, 2013 3:14 am nga Amadeus

» Prezantohuni
Sat Mar 30, 2013 2:59 am nga Amadeus

» Pershendesni antaret qe keni perzemer
Thu Oct 25, 2012 12:48 am nga ani

» Besoni ne Zot ?!
Mon Jun 11, 2012 1:56 pm nga Big_Boss

Facebook Page
Photobucket
Me pas sygjeroja dhe miqve;)
Sondazh
cfare preferoni te pini me shpesh?
cigare
17%
 17% [ 6 ]
birre
29%
 29% [ 10 ]
pije te ftohta (sheno cfare)
31%
 31% [ 11 ]
pije te nxehta (sheno cfare)
23%
 23% [ 8 ]
Totali i votave : 35
Kėrko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Top posters
Lacuna_Coil
 
hot_spicy
 
Darkangel
 
angel boy
 
vdekja_eshte_mundesia
 
Child In Time
 
Blue Paradise
 
Child Of Darkness
 
rapper_girl
 
Mars
 
Keywords
March 2018
MonTueWedThuFriSatSun
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
CalendarCalendar
Stafi
Administratore: Child Of Darkness, Lacuna_Coil
Moderatore: Child In Time

S.O.F 2008-2009
©

Share | 
 

 thenie per jeten dhe vdekjen

Shko poshtė 
Shko tek faqja : 1, 2  Next
AutoriMesazh
vdekja_eshte_mundesia
Adoleshent energjik
Adoleshent energjik
avatar

Male
Numri i postimeve : 10215
Mosha : 29
Vendndodhja : gjithkund ku esht melu
Hobi : tmos i rri kurr larg melut
Koha e lire : flas ne tel me melun
Piket : 6542
Data e regjistrimit : 17/07/2008

MesazhTitulli: thenie per jeten dhe vdekjen   Fri Aug 01, 2008 10:51 pm

1. Kam lindur duke qare kur te gjithe qeshnin. Do te vdes duke qeshur kur te gjithe do qajne!

2. Bej qe jeta jote te jete nje enderr por mos lejo qe endrra te behet jeta jote!

3. Jeta me dhuroi tre zgjidhje: seks, droge, dhe vdekje. Une zgjodha 2 te parat; e treta me zgjodhi mua.

4. Dielli qe perendon te prek ne shpirt vetem per te te kujtuar se te vodhi dhe nje dite.

5. Mos jeto me friken e vdekjes por vdis me gezimin se ke jetuar.

6. Me mire te humbasesh nje cast te jetes sesa jeten ne nje cast.

7. Ne nuk jemi ata qe jemi por vetem ajo qe te tjeret shohin tek ne.

8. Derisa ngjyra e lekures do te jete me rendesishme sesa ngjyra e syve, do te kete lufte.

9. Me mire nje fund i deshperuar sesa nje deshperim pa fund.

10. Te lindesh e pastaj te vdesesh. Ky eshte absurditeti i jetes. -
Pėr Vdekjen, Trishtimin dhe Hidhėrimet e Dashurisė...

11. Prapa ēdo loje ekziston ideali i vdekjes.

12.tė gjithė kerkojne njė mik, por asnje nuk provon tė behet i tille.

13. Po u zgjove ne mengjes dhe nuk e pe diellin ose dielli je ti, ose ke vdekur.

14. Perse nuk na lejojne tė dashurojme ...X vjeē kur mund tė vdesim ne ēdo moshe?!

15. Nuk ju kerkova une tė me lindni, ndaj me lini tė jetoj. -

16. Dikush pret shiun pėr tė mos qare vetem. -

17. Buzeqesh gjithnje edhe pse buzeqeshja jote ėshtė e trishtuar, sepse me i trishtuar se njė buzeqeshje ėshtė trishtimi qe nuk buzeqesh kurre. -

18. Jeta ėshtė veē njė enderr ne rrugen e vdekjes

19. Uroj qe kur tė vdes tė shkoj ne parajse, sepse ferrin e jetova kėtu. -

20. Dashuria ėshtė gezimi i qenies 2, tmerri qe mbetesh 1, frika qe behesh 3. -

21. Nese juve ju mugon dikush ne bote, pėr mua jeni ju qe i mungoni botes. - YLL!

22. Mos qaj!!! Sepse ne bote ekziston gjithnje njė person qe jeton pėr buzeqeshjen tende. -
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
almir_metallica_4ever
Adoleshent progresiv
Adoleshent progresiv


Male
Numri i postimeve : 367
Mosha : 27
Vendndodhja : se di
Piket : 2
Data e regjistrimit : 22/07/2008

MesazhTitulli: Re: thenie per jeten dhe vdekjen   Sat Aug 02, 2008 4:03 pm

obobobobobobobobobobobobobobobobobobo cme kapi nji dhimbje koke e tmerrshme fshijini mor kto tema bobobobo thenie per jeten dhe vdekjen ta them un nji

JETO JETEN DERI NE FUND SE NJE DIT DO VDESESH
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
RioT
Adoleshent energjik
Adoleshent energjik
avatar

Female
Numri i postimeve : 4242
Mosha : 24
Vendndodhja : burg
Hobi : te dal nga burgu
Koha e lire : pyt kohen e lir jo mu
Piket : 175
Data e regjistrimit : 22/07/2008

MesazhTitulli: Re: thenie per jeten dhe vdekjen   Sat Aug 02, 2008 8:40 pm

mm kto shprehje i kam par ne nje forum tjeter,,postuar nga jim dora vet Razz child in time dmth
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
vdekja_eshte_mundesia
Adoleshent energjik
Adoleshent energjik
avatar

Male
Numri i postimeve : 10215
Mosha : 29
Vendndodhja : gjithkund ku esht melu
Hobi : tmos i rri kurr larg melut
Koha e lire : flas ne tel me melun
Piket : 6542
Data e regjistrimit : 17/07/2008

MesazhTitulli: Re: thenie per jeten dhe vdekjen   Sat Aug 02, 2008 10:34 pm

almir ti e sheh fundin e jetes????nganjeher flet gabim lale.duke pare qe kishte thenie per dashurine mendova pse te mos kishte per vdekjen.si dashuria dhe vdekja jan pjese e jona,edhe pse asnje nuk beson ne vdekjen e vet te gjith besojn ne pavdeksine e tyre,kjo eshte gabim
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
SupergirL
Adoleshent energjik
Adoleshent energjik
avatar

Female
Numri i postimeve : 1322
Mosha : 23
Vendndodhja : shpi
Piket : 215
Data e regjistrimit : 22/07/2008

MesazhTitulli: Re: thenie per jeten dhe vdekjen   Sun Aug 03, 2008 4:00 pm

Jeta eshte veē nje enderr ne rrugen e vdekjes

kete shprehje e ka thene jim morrison
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
vdekja_eshte_mundesia
Adoleshent energjik
Adoleshent energjik
avatar

Male
Numri i postimeve : 10215
Mosha : 29
Vendndodhja : gjithkund ku esht melu
Hobi : tmos i rri kurr larg melut
Koha e lire : flas ne tel me melun
Piket : 6542
Data e regjistrimit : 17/07/2008

MesazhTitulli: Re: thenie per jeten dhe vdekjen   Mon Aug 04, 2008 10:21 pm

e rendesishme eshte te zgjohesh supergirl
kur zgjohesh ne mengjes dhe nuk e sheh djellin ose djelli je ti ose ke vdekur
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
free spirit
Adoleshent energjik
Adoleshent energjik
avatar

Female
Numri i postimeve : 1348
Mosha : 25
Vendndodhja : ppppppffffff
Hobi : mmmmm ppppfffff
Koha e lire : gjum dhe ha cokollata
Piket : -33
Data e regjistrimit : 14/07/2008

MesazhTitulli: Re: thenie per jeten dhe vdekjen   Mon Aug 04, 2008 10:34 pm

jetoje jeten si te vij dhe si ta duash mos ler njeri te prishi ate qe ke enderruar ti per te
nje dite do vdesesh dhe sdo te mbetet asgje
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
free spirit
Adoleshent energjik
Adoleshent energjik
avatar

Female
Numri i postimeve : 1348
Mosha : 25
Vendndodhja : ppppppffffff
Hobi : mmmmm ppppfffff
Koha e lire : gjum dhe ha cokollata
Piket : -33
Data e regjistrimit : 14/07/2008

MesazhTitulli: Re: thenie per jeten dhe vdekjen   Mon Aug 04, 2008 10:34 pm

ah una e thash kete
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
vdekja_eshte_mundesia
Adoleshent energjik
Adoleshent energjik
avatar

Male
Numri i postimeve : 10215
Mosha : 29
Vendndodhja : gjithkund ku esht melu
Hobi : tmos i rri kurr larg melut
Koha e lire : flas ne tel me melun
Piket : 6542
Data e regjistrimit : 17/07/2008

MesazhTitulli: Re: thenie per jeten dhe vdekjen   Tue Aug 12, 2008 11:00 pm

Hero nuk eshte ai qe bie ne beteje,eshte ai qe kur rrezohet gjen forcen per tu cuar e lufton perseri...
Pasqyra eshte miku im me i mire sepse sa here qaje nuk qesh me mua...
Qesh,sepse s'mund te qaj...
Me pelqejne adoleshentet se cdo gje qe bejne e bejn per here te pare..
Te vrasesh eshte kurajo e momentit...te lesh te jetojne eshte kurajo e perjetshme..
Do jepja dhe jeten per te jetuar perjetesisht..
Ndonjehere mjafton nje cast per te harruar nje jete..e ndonjeher nuk mjafton e tere jeta per te harruar nje cast..
Zjarr!!!!!me ndiq mua...............
Pas gjakut,gjeja me e mire qe nje burre mund te japi,jane lotet e tije......
Dhashe gjithcka qe munda..jam nje poet qe tregon historite e tij e nje kengetar qe kendon poezite e tij...
Midis te mires dhe te keqes ka nje porte...e une do e hap!!!!
Mos u kenaq me horizontin..kerko pafundesine!!!
Une jam kshu sepse shpreh ate qe kam brenda...
Jeta eshte si nje pasqyre..te qesh ne qofte se e shikon duke qeshur...
Nuk do plakem kurre,sepse jam nje yll qe bie..

I pavdekshem jim morrison....
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
RioT
Adoleshent energjik
Adoleshent energjik
avatar

Female
Numri i postimeve : 4242
Mosha : 24
Vendndodhja : burg
Hobi : te dal nga burgu
Koha e lire : pyt kohen e lir jo mu
Piket : 175
Data e regjistrimit : 22/07/2008

MesazhTitulli: Re: thenie per jeten dhe vdekjen   Wed Aug 27, 2008 3:04 pm

mendoj se kjo tema nuk duhet te jete ketu!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
vdekja_eshte_mundesia
Adoleshent energjik
Adoleshent energjik
avatar

Male
Numri i postimeve : 10215
Mosha : 29
Vendndodhja : gjithkund ku esht melu
Hobi : tmos i rri kurr larg melut
Koha e lire : flas ne tel me melun
Piket : 6542
Data e regjistrimit : 17/07/2008

MesazhTitulli: Re: thenie per jeten dhe vdekjen   Sun Nov 09, 2008 8:39 pm

Jeta e njerezve te medhenj fillon nga casti i vdekjes se tyre

E verteta, liria dhe virtyti jane te vetmet per hi rte te cilave e vlen ta duash jeten

Mesimi ne shkollen e jetes eshte i detyrueshem askush nuk mund t’i shmanget

Jeta eshte nje zinxhir pothuaj i panderprere zbulimesh vetiake

Jeta eshte persosje pafund. Te quash veten te persosur do te thote ta vrasesh veten

Jeta eshte detyre, qofte ajo edhe nje cast

Kush arrin ta mbushe cdo cast me permbajtje te thelle, ai e zgjat pafundesisht jeten e vet

Ne qofte se doni qe jeta t’ju buzeqeshe, dhurojini ju me pare asaj humorin tuaj te mire

Te rinohesh me kalimin e viteve, ky eshte arti i vertete i jetes

Te kuptosh c’eshte e drejte, te ndjesh c’eshte e bukur, te deshirosh c’eshte e mire- ja qellimi i jetes te arsyeshme
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
the doctor 2000
Adoleshent ambicioz
Adoleshent ambicioz
avatar

Male
Numri i postimeve : 519
Mosha : 25
Vendndodhja : elbasan
Hobi : gjumi,basketball
Koha e lire : dal me shoket
Piket : 0
Data e regjistrimit : 03/08/2008

MesazhTitulli: Re: thenie per jeten dhe vdekjen   Mon Nov 10, 2008 11:59 pm

jeta eshte nje loj qe nuk parashikohet
shijoje jeten deri ne fund dhe ne max
vdekja eshte fundi.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
--( sea angel )--
Adoleshent fillestar
Adoleshent fillestar
avatar

Male
Numri i postimeve : 8
Mosha : 25
Vendndodhja : elbasan
Hobi : noti dhe cdo gje qe ka lidhje me ujin
Koha e lire : perhere
Piket : 0
Data e regjistrimit : 10/11/2008

MesazhTitulli: Re: thenie per jeten dhe vdekjen   Wed Nov 12, 2008 7:43 pm

Vdekja eshte me afer dhe me larg se c'do gje .
Kete e thote dikush qe ika kaluar vdekja shume afer
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Vizitor
VizitorMesazhTitulli: Re: thenie per jeten dhe vdekjen   Wed Nov 12, 2008 9:07 pm

jeta esht e shkurter, jetoje ate me te njejten deshir, ashtu sikur nuk deshiron te vdesesh
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Lacuna_Coil
Administratore
Administratore
avatar

Female
Numri i postimeve : 18764
Mosha : 26
Vendndodhja : Finlanden se nderroj me asgje ne bot...:(:(
Hobi : cte dali perpara,mjfaton tme pelqej.....
Koha e lire : e lire le te mbetet....dhe me te,te bashkohet dhe my kitare :P
Piket : 5690
Data e regjistrimit : 29/06/2008

MesazhTitulli: Re: thenie per jeten dhe vdekjen   Wed Nov 12, 2008 9:27 pm

jeta esht nje enderr e gjaaattt por fatkeqesisht jo gjithmon e bukur pasi shpesh here bukurine ja nderpresin mankthet dhe endrrat e keqija, ndersa vdekja esht thjesht nje enderr por qe kurr nuk e di esht e bukur apo e keqe sepse ti nuk zgjohesh kurr per ta kuptuar..............

_________________
You say Soulja Boy-I say Slipknot
You say Miley Cyrus-I say Adam Gontier
You say T-Pain-I say Apocalypitica
You say Pink-I say Black
You say Hip Hop-i say shut the fuck up
You say Pop-I scream Heavy Metal!!!!!
DON'T LET THE SPIRIT OF ROCK DIE!!! \m/\m/
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
hot_spicy
Adoleshent energjik
Adoleshent energjik
avatar

Female
Numri i postimeve : 15511
Mosha : 25
Vendndodhja : ♥♥14 dhjetor 2008 ♥♥
Hobi : Te kujtoj kohet e shkuara...
Koha e lire : ♥♥Flas ne cel me amoren ♥♥
Piket : 10435
Data e regjistrimit : 12/11/2008

MesazhTitulli: Re: thenie per jeten dhe vdekjen   Sun Nov 30, 2008 12:19 am

jeta esht nje fushe e bukur me gjemba ku ne duhet te ecim kembezbathur.....
vdekja esht motra e vogel e jetes dhe lujne te dyja me lodren e quajtur "njeri"
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
hot_spicy
Adoleshent energjik
Adoleshent energjik
avatar

Female
Numri i postimeve : 15511
Mosha : 25
Vendndodhja : ♥♥14 dhjetor 2008 ♥♥
Hobi : Te kujtoj kohet e shkuara...
Koha e lire : ♥♥Flas ne cel me amoren ♥♥
Piket : 10435
Data e regjistrimit : 12/11/2008

MesazhTitulli: Re: thenie per jeten dhe vdekjen   Tue Dec 02, 2008 12:41 am

vdekja_eshte_mundesia shkruajti:
1. Kam lindur duke qare kur te gjithe qeshnin. Do te vdes duke qeshur kur te gjithe do qajne!

2. Bej qe jeta jote te jete nje enderr por mos lejo qe endrra te behet jeta jote!

3. Jeta me dhuroi tre zgjidhje: seks, droge, dhe vdekje. Une zgjodha 2 te parat; e treta me zgjodhi mua.

4. Dielli qe perendon te prek ne shpirt vetem per te te kujtuar se te vodhi dhe nje dite.

5. Mos jeto me friken e vdekjes por vdis me gezimin se ke jetuar.

6. Me mire te humbasesh nje cast te jetes sesa jeten ne nje cast.

7. Ne nuk jemi ata qe jemi por vetem ajo qe te tjeret shohin tek ne.

8. Derisa ngjyra e lekures do te jete me rendesishme sesa ngjyra e syve, do te kete lufte.

9. Me mire nje fund i deshperuar sesa nje deshperim pa fund.

10. Te lindesh e pastaj te vdesesh. Ky eshte absurditeti i jetes. -
Pėr Vdekjen, Trishtimin dhe Hidhėrimet e Dashurisė...

11. Prapa ēdo loje ekziston ideali i vdekjes.

12.tė gjithė kerkojne njė mik, por asnje nuk provon tė behet i tille.

13. Po u zgjove ne mengjes dhe nuk e pe diellin ose dielli je ti, ose ke vdekur.

14. Perse nuk na lejojne tė dashurojme ...X vjeē kur mund tė vdesim ne ēdo moshe?!

15. Nuk ju kerkova une tė me lindni, ndaj me lini tė jetoj. -

16. Dikush pret shiun pėr tė mos qare vetem. -

17. Buzeqesh gjithnje edhe pse buzeqeshja jote ėshtė e trishtuar, sepse me i trishtuar se njė buzeqeshje ėshtė trishtimi qe nuk buzeqesh kurre. -

18. Jeta ėshtė veē njė enderr ne rrugen e vdekjes

19. Uroj qe kur tė vdes tė shkoj ne parajse, sepse ferrin e jetova kėtu. -

20. Dashuria ėshtė gezimi i qenies 2, tmerri qe mbetesh 1, frika qe behesh 3. -

21. Nese juve ju mugon dikush ne bote, pėr mua jeni ju qe i mungoni botes. - YLL!

22. Mos qaj!!! Sepse ne bote ekziston gjithnje njė person qe jeton pėr buzeqeshjen tende. -
VDEKJE TE ADHUROJ.....
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
vdekja_eshte_mundesia
Adoleshent energjik
Adoleshent energjik
avatar

Male
Numri i postimeve : 10215
Mosha : 29
Vendndodhja : gjithkund ku esht melu
Hobi : tmos i rri kurr larg melut
Koha e lire : flas ne tel me melun
Piket : 6542
Data e regjistrimit : 17/07/2008

MesazhTitulli: Re: thenie per jeten dhe vdekjen   Sat Dec 06, 2008 9:07 pm

Njerezit e ditur nuk janė gjithmonė te heshtur, por ata dinė momentin kur duhet te heshtin.

Bukuri. S'ka rėndėsi ėshtė dakort me te kundėrtėn e kėsaj. Por ēfare na jep e kundėrta ?

Njė mohim i njė fjalie te perbere e mohon kėtė fjali ne pjeset perberese te saj. Dhe ja ēfare del
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
vdekja_eshte_mundesia
Adoleshent energjik
Adoleshent energjik
avatar

Male
Numri i postimeve : 10215
Mosha : 29
Vendndodhja : gjithkund ku esht melu
Hobi : tmos i rri kurr larg melut
Koha e lire : flas ne tel me melun
Piket : 6542
Data e regjistrimit : 17/07/2008

MesazhTitulli: Re: thenie per jeten dhe vdekjen   Sat Dec 06, 2008 9:12 pm

humbja e kohes eshte me e keqe se sa vdekja
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
kitty
Adoleshent progresiv
Adoleshent progresiv
avatar

Female
Numri i postimeve : 397
Mosha : 26
Vendndodhja : pf itali
Hobi : noti
Piket : 20
Data e regjistrimit : 24/06/2008

MesazhTitulli: Re: thenie per jeten dhe vdekjen   Sat Dec 06, 2008 9:17 pm

asgje nuk esht absolute ne kete jete pervec relatives qe esht absolute
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
vdekja_eshte_mundesia
Adoleshent energjik
Adoleshent energjik
avatar

Male
Numri i postimeve : 10215
Mosha : 29
Vendndodhja : gjithkund ku esht melu
Hobi : tmos i rri kurr larg melut
Koha e lire : flas ne tel me melun
Piket : 6542
Data e regjistrimit : 17/07/2008

MesazhTitulli: Re: thenie per jeten dhe vdekjen   Sat Dec 06, 2008 9:28 pm

Jeta ėshtė vuajtje, shkaku i vuajtjeve ėshtė dėshira pėr jetė, pėr t'u liruar nga vuajtjet duhet liruar nga emocionet dhe dėshira pėr jetė.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
vdekja_eshte_mundesia
Adoleshent energjik
Adoleshent energjik
avatar

Male
Numri i postimeve : 10215
Mosha : 29
Vendndodhja : gjithkund ku esht melu
Hobi : tmos i rri kurr larg melut
Koha e lire : flas ne tel me melun
Piket : 6542
Data e regjistrimit : 17/07/2008

MesazhTitulli: Re: thenie per jeten dhe vdekjen   Tue Dec 09, 2008 9:54 pm

# Sot do ta rris vlerėn time qindra here!
# Suksesi ėshtė i mundshėm me pėrkrahjen e shumicės.... kemi inovator tė pavarur.
# Suksesi nė sjelljen me njerėz bazohet nė gatishmėrinė e tė kuptuarit tė mendimeve tė tyre.
# Suksesi nuk kėrkon kurrfarė arsyetimi dėshtimin nuk e arsyeton kurrfarė alibie - N.Hill
# Suksesin e mbėrrijnė vetėm ata qė mendojnė pėr suksesin e mundshėm.
# Tė paditurin ėshtė e pa mundur ta bindesh me fakte.
# Tė gjitha mendimet qė janė tė emocionalizuara /tė mbushura me emocion / dhe tė shoqėruara me besim, fillojnė menjėherė tė shndėrrohen ne ekuivalentin e tyre fizik.
# Tė krijosh plane dhe tė dėshtosh nė realizimin e tyre ėshtė njėsoj sikur tė kesh harta nė vend tė territoreve.
# Tėrė ajo qė mund tė paramendohet e tė besohet nga mendja e njeriut, mund edhe tė realizohet.
# Tomas A. Edison kishte tre muaj "shkollė" por atij nuk i mungonte arsimimi dhe nuk vdiq i varfėr.
# Tre hapa pėr mėsim gjatė tėrė jetės: i pari leximi se paku tri orė nė ditė, hapi dytė dėgjimi i radios nė veturė, i treti ndjekja e ēdo kursi a seminari...
# Tregojuni njerėzve se besoni nė aftėsit e tyre. Ata do tė mundohen ta arsyetojnė besimin tuaj.
# Tregoni interesim tė sinqertė pėr tė afėrmit.
# Trimėria pas luftės dhe menēuria pas kuvendit nuk kanė vlerė – popullore
# Truri i njeriut mund tė krahasohet me baterinė elektrike.
Grupi i truarve harmonikisht tė lidhur do tė ofrojė shumė mė tepėr energji mendore se sa njė tru ashtu sikur grupi i baterive qė do tė ofrojė mė shumė energji se sa njė bateri.
# Udhėheqėsit nėse dinė se ē'donė, atė zakonisht edhe e arrijnė, por domosdo duhet t'i kenė parasysh kėto principe: dėshirėn e zjarrtė, vendimin, besimin, qėndrueshmėrinė, bėrthamėn kreative, dhe planifikimin e organizuar. - N.H.
# Udhėheqja ėshtė aftėsi e tėrheqjes sė pėrkrahėsve dhe tė pasardhėsve. - John Maxwell
# Udhėheqja ėshtė aftėsi pėr zgjidhjen e problemit. – Barbara Walters
# Ujėrat e qeta janė shumė mė tė thella, tė rrėmbyeshme janė ato tė cektat....
# Unė duhet ta humbas veten nė punė, sepse do tė tretem nga dėshpėrimi... Terapia e punės nė vend tė ilaēeve pėr tė mposhtur shqetėsimin...
# Vėmendja enėrgjizon , kurse qėllimi transformon. Ēfarė do qoftė qė i kushtoni vėmendje, ajo do tė rritet mė fuqishėm dhe e kundėrta. D. Chopra
Forca e padukshme njeriut ėshtė e pakufishme, mirė e organizuar qė mundet tė realizojė ēdo gjė qė dėshiron..
# Vendosni se ēfarė saktėsisht dėshironi. nuk mund ta qėlloni cakun nėse nuk e shihni.
# Vere nė grep atė ushqim qė i pėrgjigjet shijes se peshkut.
# Vetėdija ėshtė kamerė, ndėrsa ndėrdija ėshtė shiriti i filmit ku regjistrohet pamja. - Xhozef Morfi - Forca e ndėrdijes
# Vetėdija, e cila mbizotėrohet nga emocione pozitive, bėhet strehim i pėrshtatshėm pėr gjendjen e vetėdijes tė njohur si besim. Vetėdija e tillė, sipas vullnetit tė lirė, mund t'i jap mendjes se ndėrdijeshme udhėzime tė cilat ajo do t'i pranojė dhe sipas tyre do tė veprojė. N.Hill
# Zgjojeni nė njeriun ndjenjėn se ideja ėshtė e tij.
# "Mos i pėrfill mendimet e tė tjerėve, pėrderisa zemra tė thotė se je duke bėrė mirė" - motra e Rusveltit
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
sOnatica
Adoleshent
Adoleshent
avatar

Female
Numri i postimeve : 54
Mosha : 29
Vendndodhja : GJILAN/Kosova
Piket : 0
Data e regjistrimit : 22/02/2009

MesazhTitulli: Re: thenie per jeten dhe vdekjen   Tue Feb 24, 2009 2:19 am

Jeta eshte shenje e vdekjes kjo vje nga sOnatica
Mbyllet nje port tjerat hapen
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Vizitor
VizitorMesazhTitulli: Re: thenie per jeten dhe vdekjen   Sat Jun 13, 2009 10:03 am

jeten e ke vetem 1 here.
vdekja eshte k**v.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Mrs.perfect
Adoleshent energjik
Adoleshent energjik
avatar

Female
Numri i postimeve : 2450
Mosha : 23
Vendndodhja : ELBASAN
Piket : 431
Data e regjistrimit : 26/08/2008

MesazhTitulli: Re: thenie per jeten dhe vdekjen   Wed Jul 01, 2009 1:09 pm

mund te me sqaroni nje gje???
ketu do shkruajme thenie qe kemi bere ne vet apo qe i marrim jo ne internet jo neper libra pra te autoreve te tjere?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: thenie per jeten dhe vdekjen   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
thenie per jeten dhe vdekjen
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 2Shko tek faqja : 1, 2  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Adoleshentėt :: Art dhe Kuture :: Letersia-
Kėrce tek: