Adoleshentėt

Nuk jeni tė mirėpritur nėse nuk jeni apo nuk ndjeheni njė adoleshent nė shpirt!
 
PortaliForumPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi
identifikimi
Identifikimi:
Fjalėkalimi:
Mė Identifiko Automatikisht: 
:: Harrova fjalkalimin
Tema Fundit
» imazhe interesante
Tue Apr 12, 2016 12:16 am nga don corleone

» Antari Siper
Mon Jun 22, 2015 4:50 pm nga Big_Boss

» A ka njerez ?
Sun May 12, 2013 2:24 pm nga Amadeus

» pallati 176 versioni +18 (dirty) :-)
Sat Mar 30, 2013 3:23 am nga Amadeus

» Sygjerimet tuaja
Sat Mar 30, 2013 3:17 am nga Amadeus

» AME PRANONI EDHE MUE NE MESIN E KSAJ SHOQERIJE
Sat Mar 30, 2013 3:14 am nga Amadeus

» Prezantohuni
Sat Mar 30, 2013 2:59 am nga Amadeus

» Pershendesni antaret qe keni perzemer
Thu Oct 25, 2012 12:48 am nga ani

» Besoni ne Zot ?!
Mon Jun 11, 2012 1:56 pm nga Big_Boss

Facebook Page
Photobucket
Me pas sygjeroja dhe miqve;)
Sondazh
cfare preferoni te pini me shpesh?
cigare
17%
 17% [ 6 ]
birre
29%
 29% [ 10 ]
pije te ftohta (sheno cfare)
31%
 31% [ 11 ]
pije te nxehta (sheno cfare)
23%
 23% [ 8 ]
Totali i votave : 35
Kėrko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Top posters
Lacuna_Coil
 
hot_spicy
 
Darkangel
 
angel boy
 
vdekja_eshte_mundesia
 
Child In Time
 
Blue Paradise
 
Child Of Darkness
 
rapper_girl
 
Mars
 
Keywords
March 2018
MonTueWedThuFriSatSun
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
CalendarCalendar
Stafi
Administratore: Child Of Darkness, Lacuna_Coil
Moderatore: Child In Time

S.O.F 2008-2009
©

Share | 
 

 mona lisa

Shko poshtė 
Shko tek faqja : Previous  1, 2
AutoriMesazh
fefe_
Adoleshent energjik
Adoleshent energjik
avatar

Male
Numri i postimeve : 4592
Mosha : 27
Vendndodhja : on the road
Hobi : kent,cafe,motorbike, msn with someone!
Koha e lire : sweet cafe *alsioni
Piket : 482
Data e regjistrimit : 14/07/2008

MesazhTitulli: Re: mona lisa   Sun Jan 04, 2009 4:54 pm

ka qen 1 cop k..
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
angel boy
Adoleshent energjik
Adoleshent energjik
avatar

Male
Numri i postimeve : 10377
Mosha : 27
Vendndodhja : aty miii..nuk po me shef
Hobi : te permbush nje premtim te dhene.....
Koha e lire : mbaj familjen me buke..se qajn kalamajt pastaj po te mos jem une
Piket : 1150
Data e regjistrimit : 26/07/2008

MesazhTitulli: Re: mona lisa   Sun Jan 04, 2009 4:58 pm

fefe_ shkruajti:
ka qen 1 cop k..

lol :gaga: :gaga: :gaga: :gaga: :gaga: :gaga:
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.forumivirtual.com
Vizitor
VizitorMesazhTitulli: Re: mona lisa   Sun Jan 04, 2009 8:42 pm

nje veper e bukur e nje personi te shemtuar
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
dj jero
Adoleshent energjik
Adoleshent energjik
avatar

Male
Numri i postimeve : 1330
Mosha : 26
Vendndodhja : vlore
Hobi : muzika
Koha e lire : muzike
Piket : 583
Data e regjistrimit : 05/08/2008

MesazhTitulli: Re: mona lisa   Sun Feb 08, 2009 2:39 pm

ne fakt duhet te jete nje teme per da vincin sepse ja vlen me verte..gjersa eshte hapur teme per van ghogun duhet hapur se sben nje teme per da vincin sepse qendron shume me lart se ghogu
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Slash
Adoleshent energjik
Adoleshent energjik
avatar

Male
Numri i postimeve : 1384
Mosha : 25
Vendndodhja : LOST
Hobi : te eci rrugeve....
Koha e lire : numeroj yjet
Piket : 549
Data e regjistrimit : 09/09/2008

MesazhTitulli: Re: mona lisa   Sun Feb 08, 2009 3:19 pm

dj jero shkruajti:
ne fakt duhet te jete nje teme per da vincin sepse ja vlen me verte..gjersa eshte hapur teme per van ghogun duhet hapur se sben nje teme per da vincin sepse qendron shume me lart se ghogu

hape re Basketball

sa per temen mona liza eshte mister...askush se di te verteten rreth saj...te gjitha ato qe jane thene per te jane jo te verteta se vetem DA VINCI e di te verteten....
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.klisi.it
LaLuC-I
Adoleshent energjik
Adoleshent energjik


Male
Numri i postimeve : 4078
Mosha : 24
Vendndodhja : NEPER SHQIPERIII DUK BRREDH SA ANEJ KNEJ...
Piket : 207
Data e regjistrimit : 19/12/2008

MesazhTitulli: Re: mona lisa   Sun Feb 08, 2009 3:21 pm

DRU fare lol!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Child In Time
Moderatore
Moderatore
avatar

Female
Numri i postimeve : 9831
Mosha : 27
Vendndodhja : At the Hill of Madness
Koha e lire : sex drugs & rock n roll
Piket : 5367
Data e regjistrimit : 19/07/2008

MesazhTitulli: Re: mona lisa   Sun Feb 08, 2009 3:32 pm

3bla shkruajti:
si burre!!!

ja ke fut kot!!!

mona liza, esht thjesht fantastike, kryeveper, sa her e shof me duket sikur fytyra e shpreh nje emocion te ndryshem nga i pari, esht magjepsese, shuum misterioze, du te shkoj ne paris te shof origjinalin

_________________
freedom is my orgasm

March for peace & freedom now! Be addicted to life

What If Drugs Could Set You At The Table With God ?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
123bla returns
Adoleshent ambicioz
Adoleshent ambicioz
avatar

Male
Numri i postimeve : 995
Mosha : 29
Vendndodhja : diku ne nje realiteti i cili eshte i gabuar.....
Hobi : maskaroj kohen....
Koha e lire : eshte masakruar.....
Piket : -27
Data e regjistrimit : 17/01/2009

MesazhTitulli: Re: mona lisa   Sun Feb 08, 2009 3:38 pm

Child In Time shkruajti:
3bla shkruajti:
si burre!!!

ja ke fut kot!!!

mona liza, esht thjesht fantastike, kryeveper, sa her e shof me duket sikur fytyra e shpreh nje emocion te ndryshem nga i pari, esht magjepsese, shuum misterioze, du te shkoj ne paris te shof origjinalin

po mundohesha te beja shaka.... Laughing Laughing
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Child In Time
Moderatore
Moderatore
avatar

Female
Numri i postimeve : 9831
Mosha : 27
Vendndodhja : At the Hill of Madness
Koha e lire : sex drugs & rock n roll
Piket : 5367
Data e regjistrimit : 19/07/2008

MesazhTitulli: Re: mona lisa   Sun Feb 08, 2009 3:39 pm

ahaa, dmth duhet me qesh... ha ha ha Smile

_________________
freedom is my orgasm

March for peace & freedom now! Be addicted to life

What If Drugs Could Set You At The Table With God ?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
123bla returns
Adoleshent ambicioz
Adoleshent ambicioz
avatar

Male
Numri i postimeve : 995
Mosha : 29
Vendndodhja : diku ne nje realiteti i cili eshte i gabuar.....
Hobi : maskaroj kohen....
Koha e lire : eshte masakruar.....
Piket : -27
Data e regjistrimit : 17/01/2009

MesazhTitulli: Re: mona lisa   Sun Feb 08, 2009 3:42 pm

Child In Time shkruajti:
ahaa, dmth duhet me qesh... ha ha ha Smile

se kisha thene qe te qeshesh ti...
po meqe ke deshire te madhe ..vazhdo e goc , e qeshmja te shton jeten.. Cool Cool
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Enny-Art
Adoleshent progresiv
Adoleshent progresiv
avatar

Female
Numri i postimeve : 362
Mosha : 26
Vendndodhja : kopshti botanik*
Hobi : prej kartoni
Koha e lire : Nitirum in Vetitum...sic thot poeti latin Ovid
Piket : 186
Data e regjistrimit : 21/07/2008

MesazhTitulli: Re: mona lisa   Wed Apr 01, 2009 11:45 am

mvjen kaq keq kur shoh sesi duan ta ndyejn dhe artin e paster me hipoteza dhe mashtrimet,dhe smund ta shijojn ashu sic duhet.Mona Lisa ishte gruaja e nj njeriu t pasur,i cili e porositi n menyr t vecant Da Vincin per ket portret.Ama Da Vinci pranoi me nj kusht,piktura do zgjaste shume,pasi ai do e pikturonte Mona Lisen n momente t ndryshme, n situata t ndryshme,per tmarr emocione t ndryshme dersa t arrinte n esencen tipike t portretit,prandaj dhe ajo ka shikim e saj fantastik,q nderthur sh aspekte,tcilat kan shaktu dhe debat.Mona Lisa eshte nje kryeveper,si e tille duhet t trajtohet,e nqs nuk dun robt me e vlersu,tpakten ti japin respektin q meriton,se nj nga gjonat e vetme plotsisht tmira dhe tbukra t ksaj jete,eshte Arti.
Kshu qe mos e mushni trunin dhe ju me fantazin e dikujt tjeter(Dan Brown)q normalisht esh per tu vlersu dhe imagjinata e tij,por eshte e tija,ndersa Mona Lisa eshte nje piktur q eshte pjese e trashgimis boterore,dhe na perket te gjithe artedasheve te vertet nga pak.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: mona lisa   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
mona lisa
Mbrapsht nė krye 
Faqja 2 e 2Shko tek faqja : Previous  1, 2

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Adoleshentėt :: Art dhe Kuture :: Piktura-
Kėrce tek: