Adoleshentėt

Nuk jeni tė mirėpritur nėse nuk jeni apo nuk ndjeheni njė adoleshent nė shpirt!
 
PortaliForumPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi
identifikimi
Identifikimi:
Fjalėkalimi:
Mė Identifiko Automatikisht: 
:: Harrova fjalkalimin
Tema Fundit
» imazhe interesante
Tue Apr 12, 2016 12:16 am nga don corleone

» Antari Siper
Mon Jun 22, 2015 4:50 pm nga Big_Boss

» A ka njerez ?
Sun May 12, 2013 2:24 pm nga Amadeus

» pallati 176 versioni +18 (dirty) :-)
Sat Mar 30, 2013 3:23 am nga Amadeus

» Sygjerimet tuaja
Sat Mar 30, 2013 3:17 am nga Amadeus

» AME PRANONI EDHE MUE NE MESIN E KSAJ SHOQERIJE
Sat Mar 30, 2013 3:14 am nga Amadeus

» Prezantohuni
Sat Mar 30, 2013 2:59 am nga Amadeus

» Pershendesni antaret qe keni perzemer
Thu Oct 25, 2012 12:48 am nga ani

» Besoni ne Zot ?!
Mon Jun 11, 2012 1:56 pm nga Big_Boss

Facebook Page
Photobucket
Me pas sygjeroja dhe miqve;)
Sondazh
cfare preferoni te pini me shpesh?
cigare
17%
 17% [ 6 ]
birre
29%
 29% [ 10 ]
pije te ftohta (sheno cfare)
31%
 31% [ 11 ]
pije te nxehta (sheno cfare)
23%
 23% [ 8 ]
Totali i votave : 35
Kėrko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Top posters
Lacuna_Coil
 
hot_spicy
 
Darkangel
 
angel boy
 
vdekja_eshte_mundesia
 
Child In Time
 
Blue Paradise
 
Child Of Darkness
 
rapper_girl
 
Mars
 
Keywords
March 2018
MonTueWedThuFriSatSun
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
CalendarCalendar
Stafi
Administratore: Child Of Darkness, Lacuna_Coil
Moderatore: Child In Time

S.O.F 2008-2009
©

Share | 
 

 Muzika klasike

Shko poshtė 
AutoriMesazh
dj jero
Adoleshent energjik
Adoleshent energjik
avatar

Male
Numri i postimeve : 1330
Mosha : 26
Vendndodhja : vlore
Hobi : muzika
Koha e lire : muzike
Piket : 583
Data e regjistrimit : 05/08/2008

MesazhTitulli: Muzika klasike   Sun Feb 08, 2009 2:35 pm

a keni degjuar ndonjehere muzike klasike?ju ka pelqyer?njihni ndonje kompozitor te klasicizmit?shprehni mendimin tuaj te sinqerte
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Lacuna_Coil
Administratore
Administratore
avatar

Female
Numri i postimeve : 18764
Mosha : 26
Vendndodhja : Finlanden se nderroj me asgje ne bot...:(:(
Hobi : cte dali perpara,mjfaton tme pelqej.....
Koha e lire : e lire le te mbetet....dhe me te,te bashkohet dhe my kitare :P
Piket : 5690
Data e regjistrimit : 29/06/2008

MesazhTitulli: Re: Muzika klasike   Sun Feb 08, 2009 3:04 pm

ooo po si nuk ka degjuar?? esht kaq e bukur,kaq e vecant dhe per me teper e veshtire kjo lloj muzike. jo kushdo mund ta bej,sepse ktu kerkohet luajtje perfekte ne violin,ne violincel. piano apo kitare dhe vetem mjeshtrat e vertet mund te te falin muzike klasike te buukur.
esht kaq me vler dhe mire ta degjosh kte muzike qe e vogel.per mendimin tim tregon kulture Smile .
mua me pelqen dhe muzika klasike kineze. esht paksa ndryshe nga ajo europiane por me pelqen esht e vecant.

ja kjo pesh.
esht shumm e mire megjithse e re.

_________________
You say Soulja Boy-I say Slipknot
You say Miley Cyrus-I say Adam Gontier
You say T-Pain-I say Apocalypitica
You say Pink-I say Black
You say Hip Hop-i say shut the fuck up
You say Pop-I scream Heavy Metal!!!!!
DON'T LET THE SPIRIT OF ROCK DIE!!! \m/\m/
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Child In Time
Moderatore
Moderatore
avatar

Female
Numri i postimeve : 9831
Mosha : 27
Vendndodhja : At the Hill of Madness
Koha e lire : sex drugs & rock n roll
Piket : 5367
Data e regjistrimit : 19/07/2008

MesazhTitulli: Re: Muzika klasike   Sun Feb 08, 2009 3:38 pm

Urime per temen :D
Per muziken klasike kam mesuar qe ne 8vjecare me themel ateher kur msova dhe pianon dhe ndihem shum lucky, esht vertet kultur sic tha edhe juxheni, esht nisma e gjith atyre qe degojm ne sot, un e vlersoj shum dhe jam adhuruese e saj, e kam per kenaqesi te degjoj veprat madheshtore te Moxartit, Bethovenit, Morricones, Franc Lizst, Johan Sebastian Bach, Brahms...thjesht te medhenj Smile

_________________
freedom is my orgasm

March for peace & freedom now! Be addicted to life

What If Drugs Could Set You At The Table With God ?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
dj jero
Adoleshent energjik
Adoleshent energjik
avatar

Male
Numri i postimeve : 1330
Mosha : 26
Vendndodhja : vlore
Hobi : muzika
Koha e lire : muzike
Piket : 583
Data e regjistrimit : 05/08/2008

MesazhTitulli: Re: Muzika klasike   Sun Feb 08, 2009 4:55 pm

me vjen mire qe ka persona ne forum qe e vleresojne muziken e vertete. Smile
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Mrs.perfect
Adoleshent energjik
Adoleshent energjik
avatar

Female
Numri i postimeve : 2450
Mosha : 23
Vendndodhja : ELBASAN
Piket : 431
Data e regjistrimit : 26/08/2008

MesazhTitulli: Re: Muzika klasike   Sun Feb 08, 2009 4:57 pm

di ti bije ne piano disa kenge klasike (psh bethoven)
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
dj jero
Adoleshent energjik
Adoleshent energjik
avatar

Male
Numri i postimeve : 1330
Mosha : 26
Vendndodhja : vlore
Hobi : muzika
Koha e lire : muzike
Piket : 583
Data e regjistrimit : 05/08/2008

MesazhTitulli: Re: Muzika klasike   Sun Feb 08, 2009 4:59 pm

Mrs.perfect shkruajti:
di ti bije ne piano disa kenge klasike (psh bethoven)
m'fal qe po te kunderpergjigjem po nuk e kuptova pergjigjen tende,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
MeTallicA
Adoleshent progresiv
Adoleshent progresiv
avatar

Male
Numri i postimeve : 237
Mosha : 31
Vendndodhja : rendesi ka qe ndodhem diku... kur ta gjej do e them ktu :)
Hobi : se njof ket cunin :P
Koha e lire : hmm sma kan zen syt nga ka ik... zot shnet po ha :P
Piket : 5
Data e regjistrimit : 17/07/2008

MesazhTitulli: Re: Muzika klasike   Sun Feb 08, 2009 5:03 pm

Degjoj shpesh muzik klasike , por duhet te jete dhe gjendja ime "strange" nga zakonisht qe te me shijoj. Madje me con ne bot tjeter fare kur ve kufjet dhe i ngri zerin. Arrin te depertoj bukur dhe me con ne stratosfer fare.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://rockalbania.forumotion.com
Mrs.perfect
Adoleshent energjik
Adoleshent energjik
avatar

Female
Numri i postimeve : 2450
Mosha : 23
Vendndodhja : ELBASAN
Piket : 431
Data e regjistrimit : 26/08/2008

MesazhTitulli: Re: Muzika klasike   Sun Feb 08, 2009 5:10 pm

[quote="dj jero"]
Mrs.perfect shkruajti:
di ti bije ne piano disa kenge klasike (psh bethoven)
m'fal qe po te kunderpergjigjem po nuk e kuptova pergjigjen tende,[/quote


muziken klasike e luaj ne piano
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
LaLuC-I
Adoleshent energjik
Adoleshent energjik


Male
Numri i postimeve : 4078
Mosha : 24
Vendndodhja : NEPER SHQIPERIII DUK BRREDH SA ANEJ KNEJ...
Piket : 207
Data e regjistrimit : 19/12/2008

MesazhTitulli: Re: Muzika klasike   Sun Feb 08, 2009 5:29 pm

kurse une e luj me cifteli pffffff
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
dj jero
Adoleshent energjik
Adoleshent energjik
avatar

Male
Numri i postimeve : 1330
Mosha : 26
Vendndodhja : vlore
Hobi : muzika
Koha e lire : muzike
Piket : 583
Data e regjistrimit : 05/08/2008

MesazhTitulli: Re: Muzika klasike   Sun Feb 08, 2009 5:59 pm

muzika klasike tregon kulture..kjo eshte muzika e verte jo ato qe do thjesht nje tastire sinthesaizer dhe u be nje kenge..kjo muzike do muaj qe te dale nje shfaqje e tille.kjo eshte muzika e vertete qe vetem artistet mund ta luajne..ciftelia nuk i perket muzikes klasike.i perket muzikes orientale...muzika klasike nuk eshte thjesht luaj nje pjese te vogel ne piano dhe kaq..ajo eshte ndjenje,duhet ta kesh ne zemer te kesh viiite te meresh me te ne te kundert nuk e meriton emrin artist..shihja top fest para ca ditesh dhe zonjusha albana osmani i thote artiste shume personave qe shkojne ne top fest..emri artist nuk mund te meret lehte do te pakten 15 vjet shkolle muzike qe ta meritosh ate emer.me vinte plasja kur shikoja miss fatrat qe recitonin atje dhe ajo i thoshte artiste...ca thu mi goce...cdokush mund te recitoj dhe te luaj dy nota ne piano dhe u be kenga..hahahahah.ehhhhh.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Child In Time
Moderatore
Moderatore
avatar

Female
Numri i postimeve : 9831
Mosha : 27
Vendndodhja : At the Hill of Madness
Koha e lire : sex drugs & rock n roll
Piket : 5367
Data e regjistrimit : 19/07/2008

MesazhTitulli: Re: Muzika klasike   Mon Feb 09, 2009 7:03 pm

LaLuC-I shkruajti:
kurse une e luj me cifteli pffffff

hahahaha ky te dhin...por esht edhe shum per te ardh keq

dj jero respekte :D

_________________
freedom is my orgasm

March for peace & freedom now! Be addicted to life

What If Drugs Could Set You At The Table With God ?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
dj jero
Adoleshent energjik
Adoleshent energjik
avatar

Male
Numri i postimeve : 1330
Mosha : 26
Vendndodhja : vlore
Hobi : muzika
Koha e lire : muzike
Piket : 583
Data e regjistrimit : 05/08/2008

MesazhTitulli: Re: Muzika klasike   Mon Feb 09, 2009 7:09 pm

Child In Time shkruajti:
LaLuC-I shkruajti:
kurse une e luj me cifteli pffffff

hahahaha ky te dhin...por esht edhe shum per te ardh keq

dj jero respekte :D
respekte Wink
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
dj jero
Adoleshent energjik
Adoleshent energjik
avatar

Male
Numri i postimeve : 1330
Mosha : 26
Vendndodhja : vlore
Hobi : muzika
Koha e lire : muzike
Piket : 583
Data e regjistrimit : 05/08/2008

MesazhTitulli: Re: Muzika klasike   Mon Feb 09, 2009 7:15 pm

Child In Time shkruajti:
LaLuC-I shkruajti:
kurse une e luj me cifteli pffffff

hahahaha ky te dhin...por esht edhe shum per te ardh keq

dj jero respekte :D
t'pershendes..dhe nje keshille:mbylli syte ndersa degjon monlight sonaten e bethovhen...dhe mos qaj Razz

[url=][/url]
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Lacuna_Coil
Administratore
Administratore
avatar

Female
Numri i postimeve : 18764
Mosha : 26
Vendndodhja : Finlanden se nderroj me asgje ne bot...:(:(
Hobi : cte dali perpara,mjfaton tme pelqej.....
Koha e lire : e lire le te mbetet....dhe me te,te bashkohet dhe my kitare :P
Piket : 5690
Data e regjistrimit : 29/06/2008

MesazhTitulli: Re: Muzika klasike   Mon Feb 09, 2009 9:41 pm

....thjesht e mrekullueshme....te krijon emocion..sinqerisht...E MREKULLUESHME...une ksaj i them muzike fisnike

_________________
You say Soulja Boy-I say Slipknot
You say Miley Cyrus-I say Adam Gontier
You say T-Pain-I say Apocalypitica
You say Pink-I say Black
You say Hip Hop-i say shut the fuck up
You say Pop-I scream Heavy Metal!!!!!
DON'T LET THE SPIRIT OF ROCK DIE!!! \m/\m/
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
hot_spicy
Adoleshent energjik
Adoleshent energjik
avatar

Female
Numri i postimeve : 15511
Mosha : 25
Vendndodhja : ♥♥14 dhjetor 2008 ♥♥
Hobi : Te kujtoj kohet e shkuara...
Koha e lire : ♥♥Flas ne cel me amoren ♥♥
Piket : 10435
Data e regjistrimit : 12/11/2008

MesazhTitulli: Re: Muzika klasike   Mon Feb 09, 2009 9:46 pm

kushurina ime qe merret me muzik klasike thot qe ajo te jep jete qe ngre te vdekurit nga varri qe te ngjall te jep fuqi..... :D
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
hot_spicy
Adoleshent energjik
Adoleshent energjik
avatar

Female
Numri i postimeve : 15511
Mosha : 25
Vendndodhja : ♥♥14 dhjetor 2008 ♥♥
Hobi : Te kujtoj kohet e shkuara...
Koha e lire : ♥♥Flas ne cel me amoren ♥♥
Piket : 10435
Data e regjistrimit : 12/11/2008

MesazhTitulli: Re: Muzika klasike   Mon Feb 09, 2009 9:48 pm

kte sonaten un e kam degjuar live nga orkestra e talentuar e shkolles artistike "onufri" ne elbasan ne teatrin skampa...dhe sa her e degjoj nuk e di pse me mbush plot emocione....
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Child In Time
Moderatore
Moderatore
avatar

Female
Numri i postimeve : 9831
Mosha : 27
Vendndodhja : At the Hill of Madness
Koha e lire : sex drugs & rock n roll
Piket : 5367
Data e regjistrimit : 19/07/2008

MesazhTitulli: Re: Muzika klasike   Tue Feb 10, 2009 1:36 am

dj jero shkruajti:
Child In Time shkruajti:
LaLuC-I shkruajti:
kurse une e luj me cifteli pffffff

hahahaha ky te dhin...por esht edhe shum per te ardh keq

dj jero respekte :D
t'pershendes..dhe nje keshille:mbylli syte ndersa degjon monlight sonaten e bethovhen...dhe mos qaj Razz

[url=][/url]

haha ehh mor djal e kam degjuar me koh dhe s`lodhem naiher tu e ngju Smile
thenks tiii Smile

_________________
freedom is my orgasm

March for peace & freedom now! Be addicted to life

What If Drugs Could Set You At The Table With God ?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
hot_spicy
Adoleshent energjik
Adoleshent energjik
avatar

Female
Numri i postimeve : 15511
Mosha : 25
Vendndodhja : ♥♥14 dhjetor 2008 ♥♥
Hobi : Te kujtoj kohet e shkuara...
Koha e lire : ♥♥Flas ne cel me amoren ♥♥
Piket : 10435
Data e regjistrimit : 12/11/2008

MesazhTitulli: Re: Muzika klasike   Sat Jul 25, 2009 9:17 pm

eshte jete dhe frymezim per mu
kam mesuar pjese te vogla pianoje sa per qef sepse mfiksojne shume keq kur ii ngjoj
eshte magjike
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
vdekja_eshte_mundesia
Adoleshent energjik
Adoleshent energjik
avatar

Male
Numri i postimeve : 10215
Mosha : 29
Vendndodhja : gjithkund ku esht melu
Hobi : tmos i rri kurr larg melut
Koha e lire : flas ne tel me melun
Piket : 6542
Data e regjistrimit : 17/07/2008

MesazhTitulli: Re: Muzika klasike   Sat Jul 25, 2009 9:18 pm

kam fillu te ngjoj dhe un,tani po ngjoj dicka te papame faree

http://www.youtube.com/watch?v=PZ83EeEwCEo
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
H_boy354
Web-master
Web-master
avatar

Male
Numri i postimeve : 3566
Mosha : 26
Vendndodhja : around in elbasan or somewhere else...
Hobi : makinat, ma heqin trunin po edhe un ama!!!
Koha e lire : kafe, internet, xhiro me makine
Piket : 3475
Data e regjistrimit : 30/05/2009

MesazhTitulli: Re: Muzika klasike   Sat Jul 25, 2009 9:20 pm

e nigjoj naj here kur jam ne relax se ngaj her me acaron ..

_________________

I wanna give it to you
As long you give it to me
Just keep my body pumpin
All night baby...

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.facebook.com/home.php?ref=home#/fabiol354?ref=profile
dj jero
Adoleshent energjik
Adoleshent energjik
avatar

Male
Numri i postimeve : 1330
Mosha : 26
Vendndodhja : vlore
Hobi : muzika
Koha e lire : muzike
Piket : 583
Data e regjistrimit : 05/08/2008

MesazhTitulli: Re: Muzika klasike   Sun Jul 26, 2009 12:19 pm

vdekja_eshte_mundesia shkruajti:
kam fillu te ngjoj dhe un,tani po ngjoj dicka te papame faree

http://www.youtube.com/watch?v=PZ83EeEwCEo

ajo nuk eshte muzike klasike.. Rolling Eyes
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Muzika klasike   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Muzika klasike
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Adoleshentėt :: Art dhe Kuture :: Muzika-
Kėrce tek: